projekty-iz Ładowanie

Idealne rośliny do ogrodu zacienionego

https://www.nawozyogrodnicze.pl/ obornik granulat

Dysponujesz wolną przestrzenią w swoim przydomowym ogrodzie, jednak ta przestrzeń jest zacieniona i zastanawiasz się, które rośliny będą dobrze czuły się w takim miejscu? Podpowiadamy. Istnieje wiele różnych gatunków roślin obojętnych na miejsce, lub wręcz preferujących miejsca zacienione. Jeśli dysponujesz taką przestrzenią możesz pozwolić sobie na posadzenie zarówno pnączy, krzewów, jak również bylin.

Spośród tych ostatnich możesz zdecydować się na bergenię sercową, barwinek pospolity, ciemiernik, dziurawiec, fiołek wonny, konwalię majową, naparstnicę purpurową, rumianek, szafirek, czy zawilec leśny. Jeśli zależy Ci na tym, aby w zacienionym miejscu posadzić pnącza, doskonale w takich warunkach będzie czuł się bluszcz pospolity, hortensja pnąca, czy niektóre odmiany powojnika. Spośród drzew i krzewów w miejscach, do których nie dociera słońce możesz posadzić azalię japońską, bukszpan pospolity, hortensję bukietową i dębnolistą, porzeczkę alpejską, a także różanecznik.

Jak widzisz istnieje ogromna ilość odmian roślin preferujących miejsca zacienione. Od Ciebie zależy, na które się zdecydujesz. Wszystkie są idealne, jednak które z nich będą idealne dla Ciebie?.