projekty-iz Ładowanie

Idealne rośliny do przydomowego ogrodu w wiejskim stylu

Nasiona konopi www.suldus.pl jaki nawóz do hortensji

Jeśli zawsze marzyłaś o ogrodzie przydomowym utrzymanym w wiejskim stylu, jednak nigdy nie wiedziałaś jak się do tego zabrać. Podpowiadamy! Ważne są nie tylko elementy wyposażenia, które powinny być utrzymane w odpowiednim klimacie.

Równie istotna jest także zieleń, która tak naprawdę jest podstawą ogrodu. Aby nadać ogrodowi wiejski klimat konieczne jest wybranie odpowiednich roślin.

W przypadku takich ogrodów warto zwrócić uwagę na wszystkie rodzaje kwiatów. Powinno być ich dużo, a tym bardziej konieczne jest zainwestowanie w wiele różnych gatunków.

Jednak inwestycja ta nie będzie zbyt kosztowna. Ogród w takim stylu powinien przywoływać na myśl uroki wsi, a co za tym idzie swoje miejsce powinny znaleźć tam kojarzące się z wsią zboża, polne i łąkowe kwiaty oraz trawy.

Bardzo dobrym wyborem będą mak polny, koniczyna polna, chaber łąkowy, nawłoć późna, jastrzębiec łąkowy, krwawnik pospolity, powój polny, niezapominajka, jaskier polny, wilczomlecz lancetowaty, czy przetacznik ożankowy. Aby nadać ogrodowi wiejski charakter należy pamiętać o tym, aby rośliny siać nieregularnie i z dużą dozą wyobraźni.

Powinny one łączyć się ze sobą swobodnie. W żadnym wypadku nie powinny tworzyć perfekcyjnie zadbanych rabat.