projekty-iz Ładowanie

Zapobieganie uszkadzaniu włókien w trakcie prania

www.autoamatorfrance.pl kartony tekturowe Oferujemy na śląsku skup złomu Chorzów Wostal – skup surowców wtórnych i złomu

Pomijając rzecz oczywistą, jaką jest usuwanie zabrudzeń z tkanin środek piorący powinien w jak najmniejszym stopniu uszkadzać strukturę tkanin.

Niestety takowe następstwa są nieuniknione, jako skutek wielokrotnego prania a także po prostu używania wyrobów włókienniczych.

Nawet najlepszy proszek nie jest w stanie w pełni ochronić tkaniny, jednakże dobrze jest, gdy skutki ich działania są jak najmniej widoczne i odczuwalne.

W warunkach domowych, skutki używania niewłaściwych środków piorących odczuwalne są stosunkowo szybko.

Możemy wtedy zauważyć, że tkaniny się nadmiernie rozciągają a czasami wręcz rozpadają, w dotyku są nieprzyjemne a ich kolory bardzo szybko tracą na swojej intensywności.

Dobre środki piorące przedłużają żywotność materiałów, po przez osadzanie się na nich celowych substancji chemicznych dzięki, zmniejszają się podatność na uszkodzenia mechaniczne oraz zwiększają się walory higieniczne polegające na przepuszczalności powietrza a co za tym idzie wchłanialności potu.