projekty-iz Ładowanie

Zakupienie nowego smartfona – czym się kierować przy wyborze?

http://www.blognavi.pl/naviexpert-nawigacja-gsm-online/481-nowy-rysiek-widzi-misie-i-slupki-kilometrazowe http://www.tophifi.pl/glosniki/soundbary/yamaha-ysp-1400.html

Telefony komórkowe przebyły długą drogę. Od przeogromnych, szarych „cegieł” do eleganckich i świetnie prezentujących się ultrapłaskich urządzeń. Obecnie tradycyjne telefony niemal całkowicie odeszły do lamusa, a smartfony rozsiadły się na telefonicznym tronie, a ich panowanie potrwa jeszcze bardzo długo. Przed zakupem nowego smartfona powinniśmy dokładnie zastanowić się nad parametrami telefonu. Na co zwracać zatem uwagę przy zakupie? Telefonów sygnowanych jako smartfony jest aktualnie całe multum.

Prym wiodą oczywiście najbardziej rozpoznawane marki świata, ale co raz częściej możemy spotkać się z wyśmienitą jakością u mniejszych producentów (a z pewnością mniej znanych). Z tego całego zestawu modeli, z których każdy charakteryzuje się (teoretycznie) czym innym, trzeba zatem coś wybrać, a często jest to ciężka przeprawa. Pierwszym parametrem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest rozmiar wyświetlacza. Tutaj sprawa jest zależna od tego, do czego będziemy wykorzystywać smartfona. Jeśli potrzebujemy telefonu do wykonywania wszelkiego rodzaju prac biurowych, to powinniśmy zdecydować się na zakup sporego telefonu, od pięciu cali wzwyż.

Taki telefon zapewni nam największy komfort pracy. Jeśli jednak wolimy poręczne urządzenie do dzwonienia i pisania, to mniejszy ekran jest jak najbardziej wskazany. Kolejnym aspektem jest dobór telefonu pod kątem systemu operacyjnego, który jest na nim zainstalowany. W tym przypadku jedynym wyznacznikiem jest nasza subiektywna ocena, ponieważ każdy lepiej czuje się w innym środowisku. Parametry techniczne mają jednak największe znaczenie.

Powinniśmy mierzyć w telefon z najszybszym dostępnym procesorem, z dużą liczbą rdzeni. Podobnie w przypadku pamięci RAM – ta również powinna być największa. Jeśli przetrzymujemy dużo danych, to spora ilość na dysku (lub karcie SD) bardzo nam się przyda. Aparaty z dużą ilością megapixeli z pewnością spodobają się entuzjastom robienia zdjęć. Spora pojemność baterii zapewni nam dłuższe użytkowanie, więc jeśli ktoś używa telefonu non stop, powinien zastanowić się nad zakupieniem modelu z pojemnością baterii 4000 mAh.

.