Multipleksy w cyfrowej telewizji naziemnej


Multipleksy w cyfrowej telewizji naziemnej to nic innego jak zbiory nadawanych kanałów. Zostały one ustalone dla całego kontynentu tj. Europy w 2006 roku na konferencji GE06 w Genewie.
Na mocy jej postanowień, Polsce przydzielono osiem multipleksów oznaczanych skrótem MUX. Multipleksy w Polsce nadawane są w różnych częstotliwościach oraz na różnych kanałach. W każdym z trzech podstawowych multipleksów mieści się osiem kanałów.
Są to multipleksy ogólnopolskie, dostępne w każdej części kraju. Szczególnym typem multipleksu ogólnopolskiego jest MUX-4 który zawiera kanały płatne: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film, TVP Seriale, Nickelodeon, Comedy Central i Kino Polska. Kolejną grupą multipleksów są multipleksy regionalne oznaczane skrótem MUX-L.
Nie są one dostępne na terenie całej Polski, a jedynie lokalnie, i nadają kanały powiązane z danym regionem np. kanał TVS promujący kulturę śląską. Dodatkowo istnieje multipleks eksperymentalny nadawany z nadajnika umieszczonego na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Wszystkie kanały nadawane w tym multipleksie są nadawane w jakości HD.
Przeczytaj również: Zakupienie nowego smartfona – czym się kierować przy wyborze?
Przeczytaj również: Wybieranie telewizora – na co zwracać uwagę?
Przeczytaj również: Telewizja naziemna, a satelitarna
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Czy moje kwiaty mają dostateczna ilość światła?
pietrzak-zaune.de ochrona kukurydzy Kwiaty potrzebują światła w odpowiedniej dla nich dawce. Nie zawsze nasłonecznione miejsce oznacza okno w pełnym słońcu. Zatem, jak to jest z tymi kwiatkami, kiedy potrzebują światła, a kiedy je lepiej ograniczyć? Jak się okazuje jest to bardzo proste do zaob

Gdzie stosuje się grafit?
https://www.nagrzewnice-sklep.pl skup złomu Zabrze http://www.wostal.biz/skup-zlomu-zabrze.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu Gdzie możemy znaleźć węgiel? Odpowiedź na to pytanie wydaje się banalnie prosta – w kopalni. Jeśli zapytamy w sposób bardziej precyzyjny, chcąc się dowiedzieć, gd