projekty-iz Ładowanie
czyściwo białe pokrętła do kuchenki

Ciekawostką jest fakt, iż zostało ono wynalezione bardzo, bardzo dawno temu, nawet nie zdajemy sobie sprawy jak dawno, a było to ponad 5000 lat temu, na Bliskim Wschodzie. W początkowym okresie pełniło tylko funkcje piorące oraz służyło do przemywania podrażnień i ran. II wiek n.

e. uważać możemy za czas, gdy mydło zaczęło spełniać nową funkcję, funkcję myjącą. Mydło jest efektem wymieszania soli sodowych z kwasami tłuszczowymi oraz różnymi dodatkami, umożliwiającymi uzyskanie ciekawego zapachu.

W swoim składzie zawierają także środki, których głównym zadaniem jest umożliwienie nadawania im określonego kształtu, najczęściej kostki. Proces wytwarzania mydła sodowego, to mydła białe i twarde, polega na wysuszeniu przygotowanego wcześniej półproduktu, jakim jest mydło, dodaniu do niego substancji zarówno zapachowych jak i koloryzujących a następnie nadanie odpowiedniego kształtu. Natomiast mydła toaletowe, dzięki zmniejszonej zawartości wody, powstałej w wyniku ponownego podgrzewania mają bardziej zwartą konsystencję oraz lepszą jakość a co za tym idzie są bardziej luksusowe.