projekty-iz Ładowanie

Gdzie stosuje się grafit?

https://info-protect.pl/ skup złomu Zabrze http://www.wostal.biz/skup-zlomu-zabrze.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu

Gdzie możemy znaleźć węgiel? Odpowiedź na to pytanie wydaje się banalnie prosta – w kopalni. Jeśli zapytamy w sposób bardziej precyzyjny, chcąc się dowiedzieć, gdzie znajduje swoje zastosowanie, prawdopodobnie pierwsze przychodząca do głowy odpowiedź dotyczyć będzie palenisk, pieców, grillowych rusztów czy fabryk przemysłowych. Jednak czy pytanie o to, gdzie swoje zastosowanie znajduje grafit, wydaje się równie prosta? Wielu z nas styka się z grafitem niemal na co dzień, gdyż znajduje on swoje zastosowanie w rysikach najzwyklejszych w świecie ołówków.

Jednak jest to jedno z najpopularniejszych zastosowań grafitu, pozostałe z nich nie są już tak oczywiste. Alotropową odmianę węgla wykorzystuje się między innymi do wyrobu suchych smarów. Używa się go również w produkcji środków służących do polerowania.

W wielu sytuacjach wykorzystuje się ognioodporne właściwości grafitu. Właśnie dlatego ten konkretny surowiec mineralny znajduje swoje zastosowanie przy wyrobie ogniotrwałych cegieł, a także ognioodpornych naczyń. Co więcej, grafit możemy znaleźć także w poślizgowych częściach pantografów oraz trzonkach kijów golfowych określonego typu.