projekty-iz Ładowanie

Bojowy samolot przyszłości

do szkła chwytaki specjalne chwytaki do szkła specjalistyczne chwytaki www.corol.pl Zapmaster

Jeżeli jesteśmy miłośnikami nowych technologii, powinniśmy skierować swój wzrok na przemysł zbrojeniowy – to właśnie tam w pierwszej kolejności trafiają nowoczesne wynalazki, zwane nawet technologiami XXII wieku. Pod koniec ubiegłego roku, rządy Wielkiej Brytanii i Francji zleciły koncernom BAE Systems i Dassault Aviation opracowanie bojowego samolotu przyszłości. Co ciekawe, studium jego wykonalności jest bardzo krótkie – wynosi tylko dwa lata.

Budżet całego projektu wyniósł ponad prawie 300 milionów euro. Szefowie obu koncernów, zaznaczyli też, że budowa samolotu przeszłości to projekt bardzo ambitny, ale też długotrwały. Dwuletni kontrakt ma więc stanowić podstawę do długoterminowego wspólnego programu.

Jego głównym celem jest stworzenie samolotu bezzałogowego, który będzie zdolny do wykonywania zadań operacyjnych. Plan zakłada także opracowanie technologii kluczowych dla bojowych dronów bezzałogowych. Po zakończeniu studium wykonawczego w 2016 roku, rozpoczną się prace nad demonstratorem statku powietrznego.