projekty-iz Ładowanie

Warto zachęcić dziecko do uprawiania sportu

www.art-dance-ekg.com wynajem kortów do badmintona poznań

Jeżeli przyzwyczaimy dziecko już od małego do ruchu, to może się okazać, że w dorosłym życiu, także będzie ono przekładało ruch nad siedzenie przed komputerem. To oczywiście w późniejszym czasie przełoży się na jego dobre zdrowie i świetną kondycję nawet wtedy, gdy będzie już staruszkiem. Dlatego warto motywować dziecko do uprawiania sportu, nawet jeśli miałoby to być tylko na poziomie amatorskim.

Przez zabawę

Przede wszystkim musimy pamiętać, że dzieci nie będą się dobrze czuły na treningach, jeśli nie będą mogły robić tego co chcą. Jeśli syn lubi piłkę nożną, to zapiszmy go do dziecięcej drużyny, a córka woli siatkówkę? To takich treningów poszukajmy. Co jednak zrobić, gdy dziecko nie chce należeć do żadnej drużyny i nie przejawia zainteresowania sportem? Może warto wówczas wyjąć z piwnicy rowery i udać się na rodzinną wycieczkę, połączoną w poznawaniem okolicznych terenów? To także jest sport, a co więcej, może się okazać, że nasze dziecko tak bardzo polubi jazdę na rowerze, że przy ładnej pogodzie, to właśnie na nim zdecyduje się jeździć do szkoły.

Jeżeli nie jest zainteresowane rowerem, to może warto sięgnąć paletki do tenisa i poszukać kortu w naszej okolicy? Jeśli zaproponujemy dziecku wspólną zabawę podczas ćwiczeń, to istnieje spora szansa, że chętnie się ono w to wszystko włączy.

Pozwólmy szukać swojej drogi

Może się okazać, że nasze dziecko z chęcią podejmie się uprawiania jakiegoś sportu, aby za chwilę z niego zrezygnować i szukać czegoś innego. Oczywiście, to po pewnym czasie może być frustrujące, jednak warto wspierać dziecko w takich poszukiwaniach.

Jeżeli znajdzie coś takiego, co będzie mu sprawiało radość, to w końcu wsiąknie w treningi i będziemy mieli pewność, że będzie dbało o swoje ciało, tak aby zachowało ono dobrą kondycję. Może się okazać, że zamiast pływania, będzie wolało uprawiać sztuki walki, albo podnosić ciężary. Jeśli będzie mu to sprawiało radość, a do tego będziemy widzieli, że dba o siebie, że nie spędza całych dni przed telewizorem, to nie pozostanie nam nic innego, jak się z tego cieszyć.

Czasami może upłynąć sporo czasu, zanim nasze dziecko znajdzie dla siebie odpowiedni sport. Dlatego warto je wspierać w tych poszukiwaniach, pokazywać jakie jeszcze ma możliwości do wyboru. Im bardziej w okresie dziecięcym pokocha sport, tym większa będzie szansa na to, że będzie mu wierne również w dorosłym życiu, a co się z tym wiąże, że na długo zachowa świetną kondycję.