projekty-iz Ładowanie
www.justcause.pl http://alechoinki.pl/oferta-lista/swierk-pospolity-ciety/

Róże to piękne kwiaty, doskonale prezentujące się w przydomowych ogrodach. Nie ulega wątpliwości, że najbardziej zachwycające róże to te dobrze zasadzone.

Podczas sadzenia róż łatwo jest popełnić wiele błędów, których skutki mogą być niestety takie, że rośliny po prostu się nie przyjmą. Gdzie więc najlepiej jest ulokować róże i kiedy je posadzić, by dobrze się przyjęły i stanowiły najpiękniejszą ozdobę wśród wszystkich roślin? Sadzonki róż można zasadzać właściwie przez cały sezon wegetacyjny, jednak pod warunkiem, że są to róże zakupione w doniczce.

Sadzonki z tak zwanym gołym korzeniem należy jednak sadzić w terminie od października do początku grudnia. Dobrą porą okaże się także okres wiosenny – od marca do kwietnia.

Czasem możne jednak zakupić róże z gołym korzeniem nawet w maju, co oznacza, że krzewy zostały przechowane przez zimę w chłodni. Takie okazy, zasadzone w maju, będą jednak kwitły dużo później, a ich wzrost może okazać się dużo słabszy.

Termin sadzenia róż najlepiej wybierać w zależności od tego, gdzie będą sadzone. W miejscach chłodniejszych i bardziej wilgotnych zdecydowanie trafniejszym wyborem okaże się sadzenie krzewów wiosną.

W cieplejszych miejscach z lżejszą glebą doskonałym wyborem na sadzenie róż okaże się natomiast jesień. Warto pamiętać, by sadzić róże w pochmurne, jednak bezwietrzne dni.

Ich sprzymierzeńcem będzie także lekki deszczyk.