projekty-iz Ładowanie

Rośliny zimową porą

https://www.taniepestki.pl/ tubeplayer.pl https://ciechagro.pl/pl/aktualnosci/agrowebinar-jak-skutecznie-planowac-technologie-ochrony-kukurydzy

Wiosna to nie wątpliwie najpiękniejszy okres w domowych kwietnikach, piękne żywo-zielone liście, rozkwitające kwiaty. Są owocem naszej dobrej, regularnej pielęgnacji. Jednak przychodzi okres jesienny, kiedy to kondycja roślin znacznie się pogarsza.

Ze względu na krótsze dni i ograniczony dostęp do naturalnego światła może dojść do ich obumierania. Dlatego też niezbędne jest zapewnienie jak najlepszych warunków do przetrwania, tak aby i w przyszłym roku móc cieszyć się owocnym wzrostem. Przede wszystkim przyszedł czas na przestawienie kwiatów, szczególnie tych o jasnych liściach, jak najbliżej okna.

Południowo-wschodnie pokoje będą doskonałym miejscem. Warto zwrócić uwagę, że światło dociera do roślin przez liście, dlatego nie można dopuścić do osadzania się na nich warstwy kurzu. W tym celu należy przemywać liście wilgotną ściereczką, a nawet dostępnymi dzisiaj odżywkami zawartymi w chusteczkach do kwiatów.

Oczywiście mniejsze rośliny można przenieść pod prysznic i letnią wodą opłukać liście.