projekty-iz Ładowanie

Roślinne wyjątki

www.klub-kontiki.pl jodła kaukaska hurt

Wspomniane podlewanie roślin związane jest z jeszcze jedną bardzo ważną kwestią. Bowiem również tutaj występują pewne wyjątki.

O ile w większości przypadków nawadnianie ogrodów Wrocław odbywa się konewką bezpośrednio do podłoża, to istnieją rośliny, które mają wysokie wymagania. Zatem nie tylko częstotliwość, ale również jakość podlewania ma znaczenie.

Nieumiejętne dbanie o pewne gatunki, może mieć odmienne, niż zamierzone skutki. W przypadku chociażby roślin, których liście pokryte są meszkiem podlewanie musi odbywać się bezpośrednio do podstawki.

Jeżeli tego typu rośliny będą podlewane do podłoża może dojść do gnicia, a także oparzenia liści przez promienie słoneczne. Warto także zwrócić uwagę na rośliny, które tworzą rozety, bowiem ich system nawadniania odbywa się również poprzez liście.

Dlatego też dla intensyfikacji ich wzrostu niezbędne jest wlanie wody do środka rozety. Jak widać proces podlewania może odbywać się na wiele sposobów, a wybór tego odpowiedniego dla danej rośliny ma ogromne znaczenie.