projekty-iz Ładowanie
https://flowers-pl.pl/119-ostrozki www.zilola.pl

Piwonia krzewista, nazywana także piwonią drzewiastą, należy do roślin długowiecznych. Można ją spotkać w ogrodach zaaranżowanych w stylu japońskim.

Jak jednak najlepiej je pielęgnować i kiedy posadzić, by móc przez długie lata podziwiać ten przepiękny krzew? Piwonia krzewista najlepiej czuje się w żyznej, mocno próchniczej glebie, bogatej w składniki odżywcze. Odradza się sadzenie tej rośliny na glebie kwaśnej, dlatego przed jej umiejscowieniem warto zbadać pH gleby.

Jeśli okaże się, że odczyn wyszedł kwaśny, wówczas trzeba zadbać o to, by glebę odpowiednio zwapnować. W przypadku zbyt ciężkiej gleby, dobrze jest dodać do niej nieco piasku.

Piwonie lubią ponadto miejsca dobrze nasłonecznione, jednak może także rosnąć w lekkim zacienieniu. Należy jednak zadbać o to, by była osłonięta od wiatru.

Roślina potrzebuje dużej ilości wody, dlatego w jej otoczeniu nie powinno się sadzać konkurujących krzewów czy drzew. Piwonię krzewistą najlepiej sadzić od jesieni do zimy, by zdążyła dobrze się ukorzenić.