projekty-iz Ładowanie

Multipleksy w cyfrowej telewizji naziemnej

pieszy.omijanie-korkow.com.pl www.ytongsilka.pl Jeśli interesuje Cię wysokiej jakości uchwyt do tv, sprawdź naszą ofertę

Multipleksy w cyfrowej telewizji naziemnej to nic innego jak zbiory nadawanych kanałów. Zostały one ustalone dla całego kontynentu tj. Europy w 2006 roku na konferencji GE06 w Genewie.

Na mocy jej postanowień, Polsce przydzielono osiem multipleksów oznaczanych skrótem MUX. Multipleksy w Polsce nadawane są w różnych częstotliwościach oraz na różnych kanałach. W każdym z trzech podstawowych multipleksów mieści się osiem kanałów.

Są to multipleksy ogólnopolskie, dostępne w każdej części kraju. Szczególnym typem multipleksu ogólnopolskiego jest MUX-4 który zawiera kanały płatne: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film, TVP Seriale, Nickelodeon, Comedy Central i Kino Polska. Kolejną grupą multipleksów są multipleksy regionalne oznaczane skrótem MUX-L.

Nie są one dostępne na terenie całej Polski, a jedynie lokalnie, i nadają kanały powiązane z danym regionem np. kanał TVS promujący kulturę śląską. Dodatkowo istnieje multipleks eksperymentalny nadawany z nadajnika umieszczonego na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wszystkie kanały nadawane w tym multipleksie są nadawane w jakości HD.