projekty-iz Ładowanie

Idealne rośliny do ogrodu słonecznego

domowykomfort.pl nawóz do pelargonii Preparaty mlekozastępcze dla cieląt: jak wybrać najlepsze i zapewnić im odpowiednią pielęgnację

Dysponujesz nasłonecznionym miejsce w Twoim przydomowym ogrodzie i zastanawiasz się jakie rośliny będą czuły się w takich warunkach najlepiej? Podpowiadamy. Nasłonecznione miejsca lubi wiele gatunków roślin, jednak nie wszystkie. Jakie wobec tego gatunki wybrać? Miejsca nasłonecznione lubią w szczególności niektóre rodzaje bylin i krzewów. Te pierwsze można dowolnie łączyć w rabaty, w których sprawdzą się aster, dzwonek brzoskwiniolistny, goździk alpejski, jeżówka, liliowiec, miłek wiosenny, nawłoć pospolita oraz ostróżka ogrodowa.

Jeśli zdecydujesz się na posadzenie krzewów w miejscach nasłonecznionych, powinieneś wybrać takie gatunki jak azalia, berberys, bez czarny, dereń biały, forsycja, hortensja bukietowa, krzewuszka cudowna, ognik szkarłatny, sosna czarna, wrzos pospolity oraz wiele odmian róż. Ze względu na to, że rośliny te narażone są na bezpośrednie promieniowanie słoneczne, a co za tym idzie susze, pamiętaj o ich regularnym nawadnianiu chociażby przez systemy nawadniania Wrocław, w zależności od potrzeby danej rośliny. Istnieje wiele odmian roślin preferujących miejsca nasłonecznione. Spośród nich wybierz idealne dla siebie i Twojego ogrodu.